Oleg Ossinovski tehas Lätis ei saa rahapuudusel jätkata varasema võimsusega, vaid peab kulude vähendamiseks töötajaid koondama.
Foto: Liis Treimann
Varem ligikaudu 600 inimesele tööd pakkunud ettevõte teatas märtsi lõpus, et plaanib koondada 240 inimest mai lõpuks. Veel aprilli lõpu seisuga oli tehas koondanud esimesed 30 töötajat.
Äripäeva äsja ilmunud dividendide TOPis on 535 enam kui 100 000 eurot dividende välja võtnute seas transpordi ja logistikaga tegelevaid ettevõtjaid vaid veerandsada. Kes nad on?
Aastaid Rikaste TOPis kõrgetel kohtadel asetsenud ettevõtja Oleg Ossinovskit teatakse eeskätt kui raudteeärimeest, kuid eelmisel aastal tugevdas ta sidet meie lõunanaabrite lätlastega ja seda sootuks teises valdkonnas, kus oleme harjunud teda nägema.
Oleg Ossinovski raudteemasinate rendi ja remondiga tegeleva Skinest Raili käive küll vähenes eelmisel aastal, aga kasum paranes ja Ossinovski võttis firmast 11,5 miljonit eurot dividendi.
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.