• 05.10.21, 11:01

Tapale tuleb Eesti esimene rehviplokkidest tee

Tapal valmib järgmise aasta juunikuus Eesti esimene rehviplokkidest tee, mis lõpetab ära vanarehvide käitlemise probleemi. Mujal maailmas, nagu Soomes, Rootsis, Ühendkuningriigis ja Ameerika Ühendriikides, on antud tehnoloogia juba kasutuses ligi 20 aastat. Nüüd kasutatakse sarnast lahendust ka Eestis Läpi–Ojaküla tee rekonstrueerimisel, mis on ligipääsutee kaitseväe keskpolügoonile.
Rehviplokkide kasutamine tee-ehituses.
  • Rehviplokkide kasutamine tee-ehituses.
  • Foto: Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus
„Üks uus põhjaosa lõik annab võimaluse pääseda Ojakülast Põhja-Kõrvemaa kaudu Piibe maanteele, millel liikumine tänaste teede puhul oleks takistatud, kui suletakse keskpolügooni laiendatud ohuala. Uusi lõike rajatakse ka põhjustel, et viia tee eemale eramajadest ning valida looduslikult sobivamaid kohti võrreldes senisega,” märkis kaitseinvesteeringute keskuse pressiteates taristuprojektide koostöö koordinaator Kaupo Kaasik.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.25, 15:43
Millist ladu finantsjuht eelarvesse tahab?
Eesti ettevõtted kaotavad igal aastal tuhandeid eurosid lihtsalt seetõttu, et nende ladudes seisab tühja õhku. Samal ajal on tehnoloogia ja targad laolahendused jõudnud sinnamaani, et iga kuupmeetri saab päriselt teenima panna. Laomaailma tegevjuht Ruth Selirand ja tootemeeskonna juht Joel Joa ütlevad otse: nutikas ladu ei ole kulu, vaid kasumit kasvatav süsteem, kus tööjõudu kulub vähem, varud liiguvad kiiremini ja iga otsus põhineb andmetel, mitte kõhutundel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele