Alates 1. jaanuarist alustab Tallinna ühistranspordi operaator Tallinna Linnatranspordi AS pilootprojekti, mille käigus katsetatakse peatumist STOP-nupu kasutamise korral. Kõiki sõitjaid bussides ja trollibussides teavitatakse muudatusest häälteavitusega „Tähelepanu! Väljumiseks vajuta STOP-nuppu!“.
„Oleme uurinud teiste linnade ja lähiriikide kogemusi, kus STOP-nuppu kasutatakse aktiivselt ja selline lahendus töötab hästi ning aitab muuta ühistransporti sujuvamaks ja säästlikumaks,“ selgitas Tallinna Linnatranspordi bussiteenistuse juht Meelis Tartu, miks muudatust katsetatakse.
„Teiste kogemustest teame ka, et sellise muudatusega harjumine nõuab aega, mistõttu oleme pannud juhtidele südamele, et kui näiteks häälteavitussüsteem ja elektroonilised tablood mingil põhjusel ei tööta või juht ei ole täielikult veendunud, kas bussis on väljumissooviga sõitjaid või peatuses pealetulijaid, tuleb ikkagi peatuda.“
Muudatuse eesmärk on, et hetkedel kui sõitjaid on vähem, võib juht jätta peatumata neis peatustes, kus pole ei väljujaid ega pealetulijaid, mis muudab ühistranspordi sujuvamaks ja kiiremaks ning talvisel ajal ka ühissõiduki soojemaks.
Alates 1. jaanuarist teavitatakse bussi- ja trollibussi sõitjaid muudatusest häälteavitusega „Tähelepanu! Väljumiseks vajuta STOP-nuppu!“.
Tallinna Linnatranspordi sõidukipargis on kokku 529 bussi, 70 trammi ja 50 trollibussi, millega teenindatakse pealinnas kokku 83 ühistranspordiliini ja aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.