Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Cleveroni Akadeemia tudengid hakkavad arendama isejuhtivat robotkullerit
Robootikatarkvara arendust õpetava Cleveroni Akadeemia tudengid hakkavad praktikana arendama maailmas ainulaadset isejuhtivat robotkullerit. Cleveroni Akadeemiaga liitub ka Milrem Roboticsi teadus- ja arendusdirektor, Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma.
Sügisel alustava Cleveroni Akadeemia programmis on akadeemiline kõrgharidus tugevalt läbi põimitud praktilise õppega. „Alustame väiksemast hobielektroonika programmeerimisest, robootikakomplektidest ja lõpetame päris isejuhtiva autoga, mille eesmärk on vedada pakke ning millesse juht ei istu,” täpsustas Cleveroni iseliikuvate robotite tiimi juht Mart Roht. Tudengid saavad praktika läbimiseks eraldi pikaajalise projektiülesande – kolme aastaga tuleb Cleveroni mentorite toel luua meeskonnaga isesõitev robotkuller.
Cleveroni Akadeemiaga ühineb ka Milrem Roboticsi teadus- ja arendusdirektor ning Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma, kelle rolliks jääb tudengite toetamine ning nõustamine. „Haridus on ühiskonna selgroog ning löön alati hea meelega kaasa sellistes projektides, mis annab võimaluse nutikaid noori arendada ja inspireerida,” kommenteeris Noorma.
Cleveroni ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainori koostööna rajatud Cleveroni Akadeemiasse võetakse vastu 20 robootikatarkvara arenduse huvilist ning 3-aastase õppekava lõpetanud saavad nii rakenduskõrghariduse kui ka reaalse töökogemuse. Tudengid saavad stipendiumi, tasuta majutuse ja lõunasöögi. Sisseastumisavaldusi saab esitada kuni 30. juunini aadressil www.cleveron.com/akadeemia
Vaata videointervjuud Cleveroni isejuhtivate robotite tiimijuhiga
Pakiautomaatidega tuntust kogunud Cleveron ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor hakkavad koostöös Viljandis pakkuma eraldi rakenduskõrgharidust, mida rahastab Viljandi ettevõte.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.