Hiina alustas FedExi üle juurdlust

FedEx sattus Hiinas uurimise alla.   Foto: Reuters/Scanpix

Hiina alustas juurdlust USA kullerfirma FedExi üle.

Hiina teatas laupäeval, et Fedex on rikkunud mitmel puhul Hiina seadusi ja regulatsioone, näiteks on firma saatnud pakke valedele aadressidele. See omakorda aga riivab hiinlaste õigusi. Seetõttu on vastavad ametkonnad alustanud ka juurdlust, kirjutab Bloomberg.

Selle nädala esimeses pooles vabandas FedEx Huawei ees, et on pakkide edastamisel eksinud. Nimelt saadeti pakid saatjale tagasi.

Hoopis vängem rikkumine toimus Huawei sõnul aga nende pakkidega, mis sisaldasid dokumente. Pakid pidi olema teel Hiinast Jaapanisse, aga maandusid mingil põhjusel ka USAs.

Huawei on teatanud, et vaatab üle koostöö FedExiga.

Hiina Kesktelevisioon andis teada, et juurdlus FedExi üle saab olema näiteks, mis juhtub välisfirmadega, mis ei allu Hiina seadustele. “Hiina tervitab välisettevõtteid tingimustel, et need alluvad Hiina seadustele, regulatsioonidele, turureeglitele, lepingu tingimustele ega riku klientide õigusi,” teatati televisioonis.

Eile hakkasid kehtima ka Hiina vastutariifid USA toodetele. Kokku läks maksu alla veel 2400 toodet, mille tariif tõusis varasema 10% pealt 25%le.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150