Autor: Logistikauudised.ee • 28. mai 2019

Tallinna–Tartu maantee ehitus jätkub plaanitud tempos

Valitsus jõudis riigieelarve strateegia aruteludel põhimõttelisele kokkuleppele, millega riik jätkab järgnevatel aastatel Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa maantee plaanipäraseid suuremahulisi ehitustöid.
Tallinna-Tartu maantee Kose-Mäo vahelise neljarealise maanteelõigu ehitustööd.
Autor: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix

Hetkel käivad ehitustööd Kose–Mäo lõigul, mille ehituseks on kavandatud järgneval kolmel aastal kokku ligikaudu 100 miljonit eurot.

Taristuinvesteeringuid tehes lähtub riik majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul soovist, et Eesti inimesed saaksid liikuda ohutult ja kiiresti. „Olulisem on, et meie inimeste turvatunne oleks kõrge ning liiklusohutuse suurendamine on üks samm selle suunas. Ühtlasi võimaldavad korralikud teed maandada ääremaastumise riske, et aidata kaasa sidusa ühiskonna tekkele,“ ütles Aas.

Loodav 2+2 Kose–Mäo maanteelõik võimaldab kogu riigil iga aasta säästa umbes 10 miljonit eurot liiklusõnnetuste, aja- ja sõidukikuludelt. „Ühtlasi väheneb linnadevaheline teepikkus 5,3 kilomeetrit, mis koos kõrgema piirkiirusega tähendab, et puhtalt selle lõiguga on võimalik maanteel reisijatel kokku hoida ajaliselt kuni 9 minutit,“ sõnas Aas.

Kui vaadata liiklusõnnetuste statistikat, paistab lähiajaloos Kose–Mäo lõik silma suure hukkunute arvuga. Lõik moodustab kogu Tallinn–Tartu maantee läbisõidust 22 protsenti ning liiklusõnnetustest 28 protsenti toimusid just Tallinn–Tartu maantee Kose–Mäo lõigul. Olenevalt aastast kõigub ka Tallinn–Tartu maanteel vigastanutega lõppenud liiklusõnnetuste osakaal sellel lõigul 16–76 protsendi vahel.

Kose–Mäo lõigu neljarealiseks ehitamine läheb kokku hinnanguliselt maksma 170 miljonit eurot ning peaks valmis saama 2022. aastal.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077