Autor: Logistikauudised.ee • 21. mai 2019

Svet: raudteefirma peab muutma ülekäigud ohutuks

Tallinna Kesklinna valitsus teeb Eesti Raudtee juhtkonnale ettepaneku analüüsida koos liikluspolitsei ja kohalike elanikega raudteeületuskohtade ohutust ja selle tagamiseks kiirelt meetmeid võtta.
Raudteeületuskoht.
Autor: Urmas Luik/Scanpix

„Ehkki ülesõidud ja ülekäigud ning nende turvalisuse tagamine kuuluvad Eesti Raudtee vastutusalasse, teeme ettepaneku raudteefirma juhtidele saada lähipäevil koos liikluspolitsei ja kohalike asumiseltside esindajatega kokku, arutamaks kiireid ja tõhusaid meetmeid, millega on võimalik turvalisust suurendada. Tänane traagiline õnnetus Veerenni ülekäigukohal näitas, et tegutseda tuleb viivitamatult ja kõiki asjaolusid arvestades,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Täna ennelõunal hukkus Tallinna kesklinnas jalgrattal raudteed ületanud tuntud kultuuritegelane ja ajakirjanik Jüri Aarma. Mullu märtsis sai samas läheduses surma noor naisterahvas.

Postimees kirjutas toona, et tehnilise järelevalve ametit hoiatati juba kaks ja pool aastat tagasi (ehk juba 2015. aasta lõpus) võimalike õnnetuste eest kui olukord ei muutu.

"Antud raudteeületuskoht on väga ohtlik ja on ainult aja küsimus, millal seal sellisel kujul jätkates võib juhtuda õnnetus," hoiatas samas kõrval töötav SYNLAB Eesti OÜ tehnilise teenuse juht Peeter Sillakivi juba 2015. aasta lõpus tehnilise järelevalve ametit.

Tallinna Luite asumi elanikud on varem korduvalt protestinud Veerenni raudteeülesõidu sulgemise vastu ja hiljem on korduvalt juhitud tähelepanu ka ülekäigukoha ohtlikusele. Protestiaktsioon toimus ka 21. mai õhtul.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077