Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2018. aasta oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,4 %, enim mõjutas kasvu transport, mis andis kogutõusust ligi kolmandiku, teatab Statistikaamet.
- Kütusehinna tõus on üks tarbijahinnaindeksi peamisi mõjutajaid. Foto: Raul Mee
Kaubad olid 2017. aasta oktoobriga võrreldes 3,7% ja teenused 5,7% kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta oktoobriga võrreldes tõusnud 9,1% ja mittereguleeritavad hinnad 3,1%.
Eelmise aasta oktoobriga võrreldes on kodudesse jõudnud elekter kallinenud 11,7%, tahkekütused 24,5%, soojusenergia 3,4% ja gaas 8,9%. Toit ja mittealkohoolsed joogid andsid kogutõusust seitsmendiku.
Toidukaupadest on mulluse oktoobriga võrreldes enim kallinenud külmutatud puuvili ja marjad (26%), värske köögivili (21%), munad (19%) ning odavnenud suhkur (21%).
Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga 4,4% või enam 2012. aasta märtsis, mil muutus oli samuti 4,4%.
Septembriga võrreldes oli oktoobris tarbijahinnaindeksi peamine mõjutaja transport. Diislikütus kallines kuuga 7,6% ja bensiin 4,1%. Oktoobriks ostetud lennukipiletid olid 21% kallimad kui septembriks ostetud piletid. Suuremat mõju kuumuutusele avaldasid veel puuvilja 10% ja kodudesse jõudnud elektri 2,8% odavnemine, samuti köögivilja kallinemine 5,2%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja vaadake Auto Bassadone Rocca keskuses ise järele. Lisaks leiate sealt alates jaanuarist teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.