Maksu- ja tolliameti ülevaate kohaselt müüdi aprillis mootoribensiini 98 Eestis 2 miljonit liitrit, kuid pärast biokomponendi kohustuslikku lisamist maikuus kerkis selle kütuseliigi müük juba 3,5 miljonile liitrile.
Biokütustele üleminek suurendas Eestis mootoribensiin 98 tarbimist rohkem kui kolmandiku võrra, kommenteeris pressiteate vahendusel Circle K osakonnajuht Ivo Popp ja lisas, et kuna seadus ei kohusta mootoribensiinile 98 lisada biokomponenti, siis eelistavad paljud autoomanikud just ilma selle komponendita bensiini.
Samas on praegu müüdavas mootoribensiinis 95 biokomponendi ehk etanooli ning diislikütuses biodiisli osakaal alla 5%, mis tähendab, et need on kõikidele automootoritele ohutud ja omanik enda sõiduki pärast muret tundma ei pea, selgitas Popp.
Autor: Äripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.