Tallinna Sadama üheksa kuu kaubamaht oli 14,3 miljonit tonni ning reisijate arv 8,22 miljonit, kontserni tulud suurenesid eelkõige tulenevalt parvlaevaliikluse opereerimise kui uue äri lisandumisest.
Käesoleva aasta üheksa kuu kokkuvõttes liikus läbi Tallinna Sadama sadamate 14,3 miljonit tonni kaupa, mis oli võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 9% ehk 1,4 miljoni tonni võrra väiksem tulemus. Vähenemine toimus vedellasti mõjul, samas kui teiste lastiliikide mahud kasvasid.
Üheksa kuuga suurenes sadamates teenindatud reisijate arv eelmise aastaga võrreldes 340 tuhande inimese ehk 4% võrra 8,22 miljoni reisijani. Eelkõige kasvas reisijate arv kruiisilaevadel ja Tallinn-Helsingi liinil.
Mandri ja suursaarte vahelises reisijateveos teenindas Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad üheksa kuuga kokku 1,8 miljonit reisijat ja ligi 750 tuhat sõidukit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Üheksa kuu kokkuvõttes kasvasid Tallinna Sadama grupi tulud 22,2 miljonit euro ehk 29 % võrra 99,1 miljoni euroni. Kontserni tulude kasv tulenes enim parvlaevaliikluse opereerimisest, mis on lisandunud uus ärivaldkond. Võrreldes aasta varasemaga suurenes nimetatud perioodi ärikasum 0,4 miljoni euro ehk 1% võrra 39,7 miljoni euroni.
Tallinna Sadama kontserni kuuluvad lisaks emaettevõttele veel tütarettevõtted TS Energia, TS Shipping ja TS Laevad.
Seotud lood
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.