Mõni nädal tagasi oli Taxify kimpus Londoni transpordiametiga tegevusloa tõttu. Täna teatas amet, et ka Eesti idu suurim konkurent Uber võib suu uuest litsentsist puhtaks pühkida.
Londoni transpordiamet (TfL) andis oma Twitteri-lehel teada, et kui Uberi tegevusluba 30. septembril aegub, siis uut litsentsi sõiduvahendaja enam ei saa. Pärast seda on firmal 21 päeva otsus edasi kaevata.
"TfLi Londoni taksode ja erasõidupakkujate regulatsioon kehtib reisijate turvalisuse tagamise nimel. Erasõidupakkujad peavad vastama karmidele reeglitele ning seda ka tegevusloa saamiseks TfLile tõestama,“ seisis kirjas, kus Uberit enam uue litsentsi vääriliseks ei peetud.
Nimelt leiab amet, et Uber on olnud vastutustundetu mitmes avaliku korra ja turvalisusega seotud aspektis. Näiteks on probleemne sõiduvahendaja lähenemine tõsistele kriminaalsetele rikkumistele ning samuti see, kuidas tervisetõendeid saadakse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Probleemne on ka Uberi kasutatav niinimetatud Greyballi süsteem, mis annab kasutajale moonutatud pildi liikluses olevatest autodest, kui tuvastab, et tegu võiks olla kellegagi, kes tahab sõiduvahendaja tööd segada – näiteks korrakaitsjaga. Londoni transpordiamet märkis, et süsteem takistab järelevalvel rakendusele täit ligipääsu saamast ning takistab võimude tööd.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.