Tallinna Sadama nõukogu reformierakondlasest liikme Kalev Lillo kinnitusel on ettevõtte juhatuse liikmete kinnipidamine äärmiselt ootamatu sündmus ning midagi kahtlast polnud nende tegevuses küll varem märgata.
„See uudis on äärmiselt ootamatu. Nagu välk selgest taevast, pole sõnu!“ lausus Lillo kaitsepolitseiameti uurimise kohta.
Lillo sõnul sai tema uurimisest teada täna hommikul ning ta ei tea rohkem, kui uudistes on kirjas. „Me ei tea selle asja sisu, selle ulatust - me ei tea mitte midagi. Kõigepealt oleks vaja teada saada, mis asjaga on tegemist,“ lisas ta.
Küll arutab Tallinna Sadama nõukogu neid küsimusi homsel nõukogu koosolekul ning kui uudistes kirjeldatu vastab tõele, siis juhatus peab lahkuma, kinnitas Lillo. Kõigepealt tuleb aga tagada, et ettevõte toimiks ja töötaks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kaljurand ja Kiil on ju siiani kiita saanud ja aasta tagasi pikendati juhatuse liikme lepinguid ja tõsteti hüppeliselt ka palka? „Oleks midagi kahtlast olnud märgata, me oleks ka kohe reageerinud,“ sõnas Lillo.
Seotud lood
Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer ütles pressiteate vahendusel, et korruptsioonil Tallinna Sadamas kohta ei ole ja on äärmiselt kahetsusväärne, kui kapo kahtlustused vastavad tõele.
Täna pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni AS Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili.
Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul kinnitati Ain Kaljurand ja Allan Kiil mullu ametisse septembris veel viieks aastaks ametisse selleks, et mitte uurimistoiminguid segada.
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.