Majandus- ja Kommunikatsiooniministri määrusega kaob alates 8. detsembrist kirjakandjatel kohustus viia suuremõõdulisi rahvusvahelisi tähitud kirju saajale koju.
Eeskätt puudutab muudatus välismaa e-poodidest tellitud kaupade saajaid. Omniva juhatuse liikme Mait Sooaru väitel oli valdav enamus mujalt riikidest saabunud pakke postimõistes maksikirjad, millele rakendus seadusest tulenev kohustus need suurusest sõltumata inimestele koju kätte toimetada. Määrusega ühtlustati sise- ja rahvusvaheliste tähitud kirjade väljastamise tingimused ning suuremõõdulisele rahvusvahelisele tähitud kirjale ei ole enam kohustust teha kirjakandja väljastuskatset.
Sooaru sõnul võimaldab määrusemuudatus Omnival kasutusele võtta mitmeid uusi lahendusi, mida kliendid tegelikult juba ammu nõuavad. „Näiteks tekib meil nüüd võimalus luua lahendus kaupade välismaalt pakiautomaati tellimiseks,“ rääkis Sooaru. Kui tähitud kiri on paksem kui 2 sentimeetrit, siis sellele kirjakandja enam väljastuskatset ei tee ning see liigub kohe postkontorisse, mis muudab kirjade liikumise kiiremaks, sest paki saaja läheb kohe teade saadetise kohta.
Muudatus puudutab rahvusvahelisi kirisaadetisi, mis on suuremad kui 230 x 330 x 20 mm. Väiksemad saadetised ja postkasti mahtuvad lihtkirjad toimetab kirjakandja endiselt saaja postkasti.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.