SEBE Tallinn-Tartu liinil sõitvates Täistunniekspressi bussides on sellest nädalast uued 4G modemid, mis võimaldavad traadita internetiühenduses varasemast umbes kolm korda kiiremat allalaadimiskiirust.
Vanema põlvkonna modemid vahetati uute 4G modemite vastu, et reisijad saaksid kasutada nii kiiret internetti, kui arvuti või nutitelefon võimaldab. „Tasuta WiFi on muutunud üheks oluliseks argumendiks, miks just bussiga reisimist eelistatakse. Püüame siin ajaga kaasas käia,“ sõnas SEBE juhatuse esimees Kuldar Väärsi.
Uue taseme traadita internet on pälvinud ka WiFi.ee portaali toimetaja ning internetiasjatundja Veljo Haameri tähelepanu, kes on Tallinn-Tartu liinil tihe reisija. „Ma ütleks, et SEBE on interneti nimel kõvasti tööd teinud, rohkem kui konkurendid. Võrk võimaldab privaatsust ning andmesidekiirus jaguneb kasutajate vahel võrdselt,“ sõnas Haamer.
4G modemid paigaldati kaheksasse Täistunniekspressi bussi. Igas bussis on kaks modemit, mis üksteist täiendavad ning tagavad seeläbi püsivama ja usaldusväärsema ühenduse. Esialgsed testid on näidanud, et 4G ühenduse reaalne allalaadimiskiirus on 18Mbit/s. Tipptundidel, mil bussis on arvutikasutajaid rohkem, võib kiirus jääda 7 Mbit/s-ini.
4G modemid on paigutatud ka uutesse Täistunniekspressi bussidesse, mis hakkavad augusti lõpus teenindama Tallinn-Pärnu ning Tallinn-Narva liine.
Seotud lood
Narva-Tallinna ning Pärnu-Tallinna liinil alustasid sõitmist uued täistunniekspressi bussid, millesse Sebe investeeris kaks miljonit eurot.
Kolme suvekuu jooksul reisis SEBE kaugliinibussidega rekordiliselt 630 278 inimest, mida on pea kaheksa protsenti enam kui möödunud aasta samal perioodil.
Detsembris 2024 taasavati pidulikult Pariisi Notre-Dame’i katedraal, kuhu jõudis kingitusena ka Estonia klaver. Klaveri kinkisid katedraalile Eesti ettevõtjad ning õrna, ent samas üle poole tonni kaaluva pilli keeruka transpordi Prantsusmaale organiseeris heategevusena DSV Estonia.