Briti valitsus arutab seadusemuudatust, mis võimaldaks maksustada Inglismaa teid kasutavat välismaist veotransporti.
Väidetavalt võib päevane maksusumma ulatuda kuni 10 naelani (11,5 euroni), vahendab portaal auto24.ee BBCd. Välisveokitele peaks uus maks kehtima hakkama 2014 aastal.
Kuna Euroopa Liidu seadused ei luba maksustada veokeid nende riikliku kuuluvuse alusel, siis kehtestatakse maks kõigile Inglismaa teedel liikuvatele veokitele, kuid kohalikele firmadele maksusumma kompenseeritakse.
Seega peavad maksu maksma vaid välismaised veofirmad, kellede veokite täismass on üle 12 tonni. Aastas teevad välismaised veokid Briti teedel 1,5 miljonit reisi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Juba on mõned veofirmade huvide eest võitlevad ühendused jõudnud aga teatada, et selline teemaks on mõttetu ja riik peaks kasutusele võtma läbisõidul põhineva maksustamise.
Seotud lood
Kiirus, täpsus ja töökindlus – need kolm märksõna määravad tänapäeva laotöö kvaliteedi. Kui süsteem peab töötama ööpäevaringselt, ei piisa ainult heast tarkvarast, vaid vaja on ka vastupidavat ja nutikat riistvara, mis peab vastu kõige nõudlikumas keskkonnas. Nixor aitab ettevõtetel juurutada ja hooldada Datalogicu seadmeid nii, et kogu logistikaahel, alates kauba vastuvõtust kuni väljastuseni, toimib katkestusteta ja läbipaistvalt.