Jaana Pikalev • 13 detsember 2011

Sadam võlanõudest: meil ei ole põhjust tagastada ärimehele kahte miljonit krooni

Sergei Hadži saatis möödunud nädalal kirja majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile ning Tallinna Sadama juhatusele, milles nõudis sadamalt enam kui kahe miljoni krooni (130 000 euro) maksmist. Ettevõte leiab, et neil ei ole mingit põhjust Hadži nõudmisi täita.

"Vastuseks härra Hadži niinimetatud võlanõudele oleme seisukohal, et 02.06.2008. a sõlmitud AS-i Scantrans aktsiate müügileping on endiselt kehtiv ning puuduvad igasugused asjaolud, mis tooksid seaduse kohaselt kaasa lepingu tühisuse või annaksid AS-le Semiramis õiguse kõnealune leping tühistada või sellest taganeda," ütles Tallinna Sadama jurist Toomas Tralla Logistikauudistele. Ta lisas, et sellest tulenevalt ei ole Tallinna Sadamal ka mingit kohustust tagastada AS-le Semiramis müügilepingu alusel saadud 2 040 000 krooni (130 379,76 €).

Kuna ministeeriumi seisukoht oli, et tegemist võib olla väljapressimisega, küsisime, kas Sadam kavatseb kõnealust kirja ka sel moel käsitleda. "Me ei pea esitatud võlanõuet väljapressimiseks selle sõna õiguslikus tähenduses ega plaani ka hetkel selle küsimuse lahendamiseks omalt poolt õiguskaitseorganite poole pöörduda," sõnas Tralla.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150