Jaana Pikalev • 11. aprill 2011
Jaga lugu:

BLRT Laevaehitus menetleb pankrotti

Täna hommikul menetles Harju Maakohus Kentmani tänaval BLRT Laevaehitus ASi pankrotiavaldust, lõpliku otsuse teeb kohus pankrotimenetluse kohta 5. mail.

Ettevõte, mis tegelikult oli juba tegevuse puudumise tõttu likvideerimisel, oli sunnitud pankroti avalduse esitama, kuna likvideerimiseks ei ole kohustuse täitmiseks piisavalt varasid. "Ettevõtte likvideerimisel selgus, et selle varad ei kata selle kohustusi. Vastavalt äriseadustikule sel juhul tuleb ettevõtte likvideerijal esitada pankrotiavaldus, mida ta ka tegi," rääkis BLRT Grupp OÜ kommunikatsioonidirektor Katja Ljubobratets.

Laevaehitusega tegelenud BLRT Laevaehituse 2009. aasta majandusaasta aruande kohaselt oli ettevõtte majandustegevus lõpetatud juba toona. Firma müügitulu oli 2009. aastal 81,4 miljonit krooni ja kahjum 6,6 miljonit krooni.

Registri andmetel kuulub ettevõtest 39 protsenti BLRT grupile, 20,5 protsenti Tallinna Laevatehas OÜ-le ja 17,8 protsenti Tehnomet OÜ-le. Väiksemad osalused on firmas Aleksandr Kustovil, BLRT Rekato OÜ-l ja Vene-Balti Sadam OÜ-l.

Kontsern BLRT Grupp koosseisu kuulub 70 ettevõtet, mis tegutsevad Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Norras, Venemaal, Poolas ja Ukrainas. Peamisteks tegevusaladeks on laevaehitus- ja remont, suuremahuliste metallkonstruktsioonide tootmine, masinaehitus, vanametalli ümbertöötlemine, stividori- ja sadamateenused ning metalli ja tööstusgaaside ost ja müük. Kontserni ettevõtetes töötab umbes 4000 inimest.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee