Rahandusministri ettepanekul otsustas valitsus täna eraldada reservist veeteede ametile jäämurdemahtude suurendamiseks veel 1,3 miljonit eurot.
Raha kulub jäämurdjate "Tarmo" ja EVA-316 ning vedurlaevade "Zeus" ja "Castor" jäämurdemahtude suurendamiseks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
Tänaseks on selgunud, et varem valitsuse poolt eraldatud 3 miljonist eurost ei piisa katkematu jäämurdevõimekuse tagamiseks.
10. märtsi seisuga on seni eraldatud valitsuse reservi vahenditest kasutamata ligi 2 miljonit eurot, kuid veeteede ameti arvutuste kohaselt on jäämurdmise kulud aprilli lõpuni veel ligi 3,3 miljonit eurot.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Vene sadamad kaotavad miljoneid dollareid Soome lahe raskete jääolude tõttu. Olukord on viimaste aastate karmim.
Rohuküla - Heltermaa liini graafikujärgset laevaliiklust segavad jäämassid, mis on hakanud öösel muutunud ilmastikuolude tõttu liikuma.
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.