Jaana Pikalev • 7. märts 2011
Jaga lugu:

Valga vabatsooni tulevik lahtine

Ehkki valitsus otsustas pikendada Valga vabatsooni kehtivust 2013. aasta 24. juunini, on lahtine, mis sellest edasi saab. 

Valitsus otsustas pikendada Valga vabatsooni kehtivust 24. juunini 2013. Majandusminister Juhan Partsi sõnul seisab Valga vabatsooni ees küsimus, mis neist edasi saab. "Täna nad on tegemist teist kontrollitüüpi vabatsooniga. Euroopa Liidu tollieeskirjade kohaselt sellised vabatsoonid lõpetavad oma tegevuse 2013. aasta keskel ja siis on vaja otsustada, kas Valga vabatsoon muutub sama staatusega vabatsooniks, nagu on meie senised n-ö vabatsoonid Sillamäel, Muugal ja Paldiskis, või siis lõpetab oma tegevuse," selgitas Parts ja lisas, et selle selle küsimuse pärandavad nad järgmisele valitsusele.

Eelnõu kirjelduse kohaselt viitab senine praktika sellele, et kaupu ei tooda Valga vabatsooni ladustamiseks, vaid ainult dokumentide ümbervormistamiseks. Kuna dokumentide vormistamine ei eelda vabatsooni olemasolu, võib kõiki praegu vabatsoonis läbiviidavaid tegevusi teostada lisandväärtust kaotamata ka ilma vabatsoonita. Valga vabatsooniga seotud tolliformaalsuste läbiviimiseks on maksu- ja tolliameti Valga teeninduskohas kaks ametnikku

 

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee