Võrreldes eelmise aasta I poolega, kasvasid Tallinna Sadama kaubamahud selle aasta I pooles ligi viiendiku jagu, teatab sadam.
2010. aasta esimesed kuus kuud olid ASi Tallinna Sadam jaoks igati edukad. Kaubamahuks kujunes 17,9 miljonit tonni, mis tähendas kasvu 2,5 miljoni tonni ehk 17% võrra. 2009. aasta esimesel kuuel kuul oli see näitaja 15,4 miljonit tonni.
Ülekaalukalt suurima kasvu saavutas puistlast 1,3 miljoni tonni ehk 89%-ga, järgnesid olulisematest lastiliikidest vedellast 0,6 miljoni tonni ehk 5%-ga ja veeremkaup 0,4 miljoni tonni ehk 34%-ga.
Kaubamahu kasvu tulemusena  säilitas Tallinna sadam Läänemere idakalda suuremate sadamate võrdluses kaubamahu suuruselt Primorski ja St. Peterburgi sadamate järel kolmanda koha, edestades nii Klaipeda, Riia kui ka Ventspilsi sadamat.
Vaatamata keerulisele majanduskeskkonnale ja vähenenud tarbimisele, jätkas aasta esimese 6 kuu võrdluses kasvu ka reisijate arv, mis ulatus kokku rekordilise 3,57 miljoni reisijani, kasvades 219 tuhande reisija ehk 7% võrra. Eelmisel aastal samal ajal oli see näitaja 3,35 miljonit.
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 15:24
Mööbel ei jõua kohale iseenesest: kuidas logistika määrab e-poe kliendikogemuse
Kui rääkida e-kaubandusest, kiputakse mõtlema veebilehele, toodetele ja hinnale. Tegelikult sünnib kliendikogemus sageli hoopis viimasel kilomeetril – siis, kui kaup jõuab ostjani. Eesti ühe tuntuma mööbli e-poe Mööbel1 jaoks on logistika ettevõtte vereringe ning selles mängivad olulist rolli Mercedes-Benz Sprinterid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele