Siim Sultson • 29 juuli 2010
Jaga lugu:

Finnair lõi Air Berliniga käed

Finnair ja Air Berlin hakkavad hilissügisest koos katma Kesk-Euroopa ja hiljem ka Aasis sõite, teatab esimene.

Tegemist on nn code-share-koostööga, mille raames kavandatakse koostööd Saksamaa ja Soome vahelistel lendudel ja hiljem ka Finnairi Aasia-suunalistel lendudel.

„Eesti reisijatele tähendab koostöö uusi sihtkohti nii saksakeelsesse Euroopasse kui ka Vahemere piirkonda,“ selgitas Finnairi Baltimaade müügidirektor Jan-Michael Nigmann. „Koostöös Air Berliniga lisandub teiste seas näiteks 16 sihtkohta Kreekas, 16 sihtkohta Saksamaal, 6 Itaalias ja 6 Türgis - kokku umbes 75 uut sihtkohta läbi oneworld lennuvõrgu,“ lisas ta. 

Allians oneworld, kuhu kuulub ka Finnair, ning Air Berlin sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt liitub Air Berlin alliansiga alates 2012. aasta algusest.  Samal ajal kavatsevad ettevõtted teha koostööd ka püsikliendiprogrammide osas.

Air Berlini võrk katab kõige suurema ostujõuga Euroopa alad. Koostöö loob võimaluse arvukate kiirete ühenduste loomiseks saksakeelse Kesk-Euroopa ja Aasia vahel läbi Helsingi, mis pakub ärireisijatele konkurentsivõimelist alternatiivi. Koostöö tagab Finnairile kindlama tugipunkti Kesk-Euroopas ja toetab oluliselt Finnairi strateegiat Aasia suunal.

Air Berlin on suuruselt teine lennufirma Saksamaal ja suuruselt viies Euroopas ning nende liitumine tugevdab oneworldi esindatust Kesk–Euroopas. Air Berliin teenindas 2009 aastal kokku 160 sihtkohta umbes 40 riigis, mis teeb 28 miljonit reisijat.

 

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee