Seoses NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistungiga lähevad Lätis kontrolli alla maismaa-, õhu- ja veepiir, teatab siseministeerium.
Seoses NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistungiga Riias kehtestab Läti julgeoleku kaalutlusel ajutiselt piirikontrolli Schengeni sisepiiridel.
Ajavahemikul 24. maist kuni 1. juunini teostatakse piirikontrolli kõikides Läti piiriületuskohtades maismaa-, õhu- ja veepiiril Schengeni kokkuleppega liitunud riikidega, sealhulgas Eestiga.
Läti teatas, et kontrollimeetmeid ei rakendata lauskontrollina kõikjal, vaid paindlikult vastavalt vajadusele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Vastavalt Schengeni piirkoodeksile on liikmesriikidel õigus avaliku korra ja julgeoleku vastu suunatud raskekaaluliste ohtude ärahoidmiseks ajutiselt kehtestada piirikontroll sisepiiridel.
NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistung peetakse Riias ajavahemikul 28. maist kuni 1. juunini 2010.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.