Rivo Sarapik • 24 juuli 2009

Arengufond ootab Smartpostilt järgmisel aastal kasumit

Arengufond ootab oma esimeselt ja suurimalt rahapaigutuselt Smartpostilt aasta lõpuks nullijõudmist ning 2010. aastalt ka kasumit. 

"Praegusel hetkel ei ole rahulolematuseks põhjust. Viimaste kuude jooksul on pakiveo mahud kasvanud kordades ning teenuse kasutajate tagasiside on pea eranditult positiivne, see annab kindlust, et panus on tehtud õieti," kommenteeris Arengufondi investeeringute ekspert Indrek Kelder. "Tõelist tulemust, ja seega põhjust rahuloluks või rahulolematuseks, näeme siis kui väljume investeeringust."

Ehkki tema sõnul ei olnud investeeringu tegemise ajal ning prognooside kujundamisel sellise ulatusega majanduskriisi sisse arvestatud, on ettevõte Kelderi sõnul üles näidanud paindlikkust ning suutnud kiiresti muutuvates oludes teenuse käivitada ja püsida planeeritud eelarve piirides. "Tehnoloogiat arendavas ja uutele turgudele tungivas ettevõttes on käivitamisperioodil kulud suured ning kahjum normaalne ja planeeritud," selgitas Kelder. "Mõningad kõikumisi ajalisest plaanist on toimunud, seda nii positiivses kui negatiivses suunas, kuid tervikuna võttes püsib ettevõte kavandatud kursil."

Arengufond eeldab, et jooksva aasta viimastel kuudel jõuab Smartpost rahavoogudes kuu lõikes nulli, 2010. aastal loodab kasumit juba ka aasta lõikes.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150