Pakendilahendusi pakkuv Nefab Eesti AS näeb valitsevas kriisis võimalust - ettevõtte äriideele, vähendada klientide tarnaeahela kogukulu, loob majanduse madalseis võimalused uute klientide leidmiseks.
Nefab Eesti juhatuse liige Erkki Susi kirjutab ettevõtte aasta-aruandes, et müügimahud lühiajaliselt ilmselt langevad. Möödunud aastal püsis firma käive 2007. aastaga samal tasemel, ulatudes 166,2 mln kroonini. Kasumiks kogunes 8,87 mln krooni ehk kolmandiku võrra enam kui aasta tagasi.
Majandustulemusi mõjutas müügimahtude langus aasta viimases kvartalis 32% võrra.
Peamised tellijad on Nefab Grupi kontserni firmad, kellele müüdi 88% toodangust. Suuremad turud on Rootsi (72%), Prantsusmaa ja Soome (mõlemad 4%). Eesti turg andis käibest 12%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettevõte andis eelmisel aastal tööd keskmiselt 126 töötajale, aasta lõpuks töötas firmas 117 inimest. Töö- ja puhkusetasude fond moodustas 26,4 mln krooni. Sealhulgas juhatuse tasud 0,9 mln krooni.
Nefab kuulub Rootsi ettevõttele NPNC Intressenter AB, kasumit firma ei jaganud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.