Taksotellimuste vähenemise tõttu hakatakse Tallinna Taksoparki eraldi juhtima ning ettevõte keskendub äriklientidele.
Seni juhiti taksofirmasid Tulika Takso alt. Põhjuseks taksotellimuste pidev kasvamine, mille tõttu ühendasid ettevõtted jõud võimalikult paljude klientide teenindamiseks.
Tallinna Taksopark keskendub edaspidi selgemalt ärikliendi nišile. Selleks, kirjutab ettevõtte juhatuse liige Anne Rebane majandusaasta-aruandes, on plaanis nii vormiriietus sisse viia, koolitada juhte ja vaadata kriitilise pilguga üle autopark. Muutusega kaasneb ka teenuse hinnatõus.
Samuti plaanitakse sel aastal ka omanikuvahetust, firma uueks omanikuks saab SAKA Holding OÜ, mis on taksonduse suurärimehe Mati Saare enamusosalusega valdusfirma.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna Taksopark teenis möödunud aastal 5,65 mln kroonise käibe juures 230 000 krooni kasumit. Kasvasid mõlemad näitajad, vastavalt poolteist ja 15 korda. Enamus käibest, 3,2 mln krooni, tuli kaubamärgi rentimisest.
Tulika Takso teenis eelmisel aastal 39 mln kroonise käibe juures ca 80 000 krooni kahjumit. Käive küll kasvas ca miljoni võrra, 2007. aasta 300 000 kroonisest kasumist sai kahjum.
Seotud lood
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.