• 18.06.09, 16:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Elektriraudtee ostab 28 uut reisirongi

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ja raudteefirma vahel täna sõlmitud kokkuleppel viib Elektriraudtee AS läbi riigihanke 18 elektrirongi ning 10 diiselrongi soetamiseks.
AS Elektriraudtee hangib 18 elektrirongi, kasutades Ühtekuuluvusfondi vahendeid ning riigieelarvelist kaasfinantseeringut. Kümme diiselrongi soetab ettevõte 20-aastase makseperioodiga kapitalirendi korras. Uute reisirongidega alustatakse reisijate teenindamist hiljemalt aastal 2013.
Lisaks saab Elektriraudtee AS võimaluse võtta hankija pakkumises näidatud tingimustel 20-aastase makseperioodiga kapitalirendile veel täiendavalt kuni kümme diiselrongi. Lisatellimusena hangitavate diiselrongide soetamine ja arv otsustatakse hiljemalt esimese põhitellimuses sisalduva diiselrongi saabumise ajaks. 
Elektriraudtee AS on Eesti riigile (100%) kuuluv raudtee-ettevõte, mis tegeleb riigisisese reisijateveoga elektrirongidel Tallinna piirkonnas.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hange kuulutatakse välja hiljemalt järgmise nädala jooksul.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele