• 25.05.09, 15:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Suvel peatub Hiiumaa laev teises kohas   

Heltermaa ja Rohuküla sadamate direktor Riho Sõrmus paneb üle Väinamere reisijatele südamele, et nad ajutisi viitasid ja liiklusmärke ikka tähele paneksid ega harrastaks “mälu järgi” sõitmist.
Mõlemas sadamas seisab ees hulk kolimisi ja juba sel nädalavahetusel hakkas parvlaev Heltermaal silduma vasakpoolseima kai juures, kirjutas Hiiu Leht. Seni mindi laevale kõige parempoolsemalt, st lõunapoolsemalt kailt ja see muudatus toob kaasa ka liiklusskeemi muutuse. Rohukülas kolib suvel Hiiumaa liinil sõitvate parvlaevade seisukoht senise kuuenda ja seitsmenda kai juurest teisele kaile. Sellele, mis otse vana sadamahoone vastas ja mille kõrvalt, kolmandalt kailt praegu väljub vormsilaste Reet. Seniseid sildumiskaisid hakatakse novembrist liinile tuleva uue laeva tarbeks ümber ehitama.
Teisipäeval sai nurgakivi ka uus Rohuküla sadamahoone, mis tuleb olemasolevast veidi väiksem, kuid osaliselt kahekorruseline. 1974. aastal valminud vana hall sadamahoone ja kolmekorruseline hotell selle kõrval lähevad lammutamisele.

Seotud lood

Uudised
  • 10.10.25, 12:55
Juba 24. korda: “Aasta logistikategu 2025” ootab kandidaate!
Kandideeri ise või anna teada ägedast logistikateost: kandidaate saab esitada oktoobri lõpuni!
Igasügisest traditsiooni järgides valib Äripäeva Logistikauudised juba 24. korda välja aasta parima logistikasaavutuse: esita kandidaat konkursile Aasta Logistikategu 2025!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele