Tallinn-Keila-Paldiski maanteele märgitakse kastid, et autojuhid saaksid piisavalt pikivahet hinnata.
„Sel aastal teeme midagi sellist, mida ei ole varem tehtud,“ ütles maanteeameti peadirektori asetäitja Villu Vane pressikonverentsil. Nimelt tema sõnul satub liiklusõnnetusse sagelil rohkem kui kaks autot, sest pikivahe ei ole piisav.
Ka uues liiklusseaduseelnõus nõutakse pikivahe hoidmist ja on kehtestatud karistus ebapiisava pikivahe eest.
Seetõttu märgitakse Tallinn-Keila-Paldiski maantee mõlemale sõidusuunale kaks 1,5 km pikkust märgistuslõiku, mis koosnevad ristküliku kujulistest märkidest teel ning selgitavatest viitadest. Sõidukijuht peab nägema enda ja eessõitja vahel vähemalt kahte ristkülikut, siis on pikivahe 2 sekundit. Pikivahe tähistuse teele kandmist alustatakse maikuu keskel sõltuvalt ilmastikutingimustest
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Eesmärk on uurida palju see märgistus aitab. Mujal maailmas kasutatakse seda päris palju. Kui see eksperiment hästi läheb, märgime teisele teedele ka sellised lõike,“ lisas Vane.
Seotud lood
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.