Tõenäoliselt pole veoautodel sügisest reede pärastlõunal Tallinna-Tartu maanteele asja, sest maanteeamet kavatseb neile seal taas liikumispiirangu kehtestada.
Maanteeamet katsetas juba 2007/2008 sügistalvel üle 12-meetriste veoautode sõidu keeldu Tartu maanteel reedeti kella 13–20ni Jüri liiklussõlmest Kärevere ristmikuni ja amet oli tollal keelu tulemusega üldiselt rahul, ent kui piirang oli ühe talve kestnud, selgus, et veokiliikluse piiramiseks pole seaduslikku alust, kirjutas Postimees.
Praegu arutab aga riigikogu liiklusseaduse muudatusi, mis lubaks maanteeametil selliseid piiranguid kehtestada ning kui riigikogu seadusemuudatuse heaks kiidab, kavatseb maanteeamet juba sellest sügisest uuesti Tartu maanteel veoautodele reede õhtuks liikumiskeelu seada, ütles maanteeameti peadirektori asetäitja Villu Vane.
Tema sõnul pole veel otsustatud, milline keeld täpselt tuleb, ent üldiselt on kavas kahe aasta tagune keeld taaskehtestada, küll on aga võimalik, et piirang tuleb ajaliselt lühem ja see ei pruugi enam kehtida sama pikal teelõigul kui varem.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eelmine kord küsis maanteeamet küll ka autojuhtide hinnangut, ent kuna autovedajatele piirangumõte ei meeldinud, seekord nende arvamust enam ei küsitud, ütles autoettevõtete liidu direktor Villem Tori.
Seotud lood
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.