Venemaa suurima lennuettevõtte Aeroflot direktorite nõukogu vabastas eile ennetähtaegselt ametist firma peadirektori Valeri Okulovi.
Okulov töötas Aerofloti juhtkonnas juba 1995. aastast ning oli peadirektoriks viimased 12 aastat. Tema viimane tööpäev saab olema 12. aprill ning uueks peadirektoriks saab tähtajaga viis aastat riigiettevõtte Sistema asepresident Vitali Saveljev, vahendasid ERR Uudised.
Analüütikute hinnangul on Sistema Venemaa valitsuse mõju all olev ettevõte, mis plaanib koos korporatsiooniga Rostehnologija luua uue ettevõtte Rosavia. Aeroflot oleks Rosavia peamine konkurent. Lisaks on viidatud, et Okulov oli kaotanud Venemaa presidendi soosingu.
Venemaa transpordiministeeriumi eilsest teatest võib välja lugeda vaid ühe selgituse Okulovi tagandamiseks. Nimelt märkis ettevõte, et peadirektori vahetumisega seoses ei muutu midagi, välja arvatud see, et saab kindlustatud Aerofloti arengustrateegia täitmine.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Venemaa valitsus esitas mõni aeg tagasi Aerofloti direktorite nõukogusse uued kandidaadid, kellest kolm ei olnud senise nõukogu liikmed. Üheks neist oli Saveljev. Uus direktorite nõukogu pannakse ametisse 20. juunil.
Seotud lood
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.