Laupäeval Tartus vette lastud uhiuus praam Koidula peab enne Piirissaare liinile pääsemist läbima katsed.
«Laevale pannakse koormus, võib-olla sõidukid, võib-olla paneele,» selgitas Tartu maavalituse maasekretär Tõnu Vesi Reporter.ee'le, «samuti on võimalik laeva kere alumisse ossa ballastiks vett pumbata - laeva katsetatakse ikka täie raskusega.»
Esialgu jääb alus Tartu sadamasse Emajõele seisma ning ootab jää sulamist Peipsi järvel, niipea kui jääolud lubavad, suundub Koidula aga oma kodusadamasse Laaksaarde.
Vesi rääkis uudistesaatele, et lõplikku otsust praamipileti hindade kohta langetatud ei ole.
Artikkel jätkub pärast reklaami
«Kindlasti soovime seda, et ta oleks tunduvalt odavam piirissaarlastele, turistidele saavad hinnad olema kallimad,» kinnitas Vesi.
Seotud lood
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.