Itaalia kohus mõistis kümneks aastaks vangi Tuneesia päritolu lennukipiloodid, kes neli aastast tagasi toimunud lennuintsidendi ajal otsustasid palvetama hakata.
Süüdistaja sõnul sattusid lennukipiloot Chafik Gharby ja kaaspiloot Ali Kebaier paanikasse ja selle asemel, et võtta tarvitusele hädamaandumiseks vajalikud abinõud, otsustasid nad palvetama hakata ning tegid alles seejärel hädamaandumise Vahemerre, vahendas Postimees.ee.
2005. aasta augustis Sitsiilia ranniku lähistel ATR-72-tüüpi turbopropellerlennukiga aset leidnud intsidendis hukkus 16 inimest, 23 pääses õnnetusest eluga.
Kohus möönis, et lennuõnnetuse põhjustas vale kütusenäidik, mistõttu sai Itaalia linnast Barist Tuneesia kuurortsaarele Djerbasse teel olnud kahemootorilisel lennumasinal prognoositust varem kütus otsa.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kohus mõistis eile veel viis Tuneesia päritolu Tuninteri lennukompanii töötajat, seal hulgas ka ettevõtte juhi, kuni üheksaks aastaks vangi.
Seotud lood
Kui rääkida e-kaubandusest, kiputakse mõtlema veebilehele, toodetele ja hinnale. Tegelikult sünnib kliendikogemus sageli hoopis viimasel kilomeetril – siis, kui kaup jõuab ostjani. Eesti ühe tuntuma mööbli e-poe Mööbel1 jaoks on logistika ettevõtte vereringe ning selles mängivad olulist rolli Mercedes-Benz Sprinterid.