Kui 2007. aastal kontrolliti pealinnas kokku 960 taksot, siis mullu juba kolm korda rohkem, ehk siis tervelt 2829 taksot.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on taksondus olnud alati linna jaoks teravdatud tähelepanu all, teatas Raepress. „Mitte ainult kontrollitud taksode arv ei ole kasvanud kolm korda, vaid ka avastatud rikkumiste arv kasvas üle kolme korra,“ selgitas Mutli. „Taksode kontrollimine läks selle aasta alguses üle Munitsipaalpolitseile, millele oleme pannud suured lootused, kuna neil on kontrollreidide läbiviimiseks rohkem ressursse kui transpordiametil.“
Abilinnapea lisas, et päris paljudes kategooriates on numbrid üles läinud, kuid see näitab pigem taksokontrolöride töö kolmekordset efektiivsuse kasvu kui olukorra halvenemist taksonduses. „Kui asi sama edukalt edasi läheb, siis võime ka järgmise aasta alguses teha sellest aastast kokkuvõtte kui rekordilisest,“ ütles Mutli. „Rääkides põhilisematest rikkumistest, siis näiteks suurenenud on taksos suitsetamine. Kui 2007. aastal oli selliseid juhtumeid kokku 87, siis mullu juba 243, ja siit üleskutse klientidele - kui nad tunnevad, et taksos on suitsetatud, siis tuleb sellest kohe teavitada transpordiametit või munitsipaalpolitseid. Markantsemateks leidudeks möödunud aastal olid kaks teleskoopnuia ja üks gaasirelv, mis taksode kontrolli käigus kätte saadi.“
Peamiste rikkumistena võib välja tuua ukselogo puudumise, takso valesti parkimise, hinnakirjade valesti paigaldamise, sõiduki avariilisuse, salongis kliente segavad esemed, võimetuse esitada töölepingut, kohandamata taksomeetri, teenindajakaardi väljapanemata jätmise ja printeri kviitungi mittevastavuse nõuetele. Eelmisel aastal tabasid taksokontrolörid ka kolm joobes taksojuhti.
„Meediast on käinud läbi ka uudis selle kohta, et edaspidi nõuab linn, et pealinna taksojuhid oleksid korrektselt riides, näiteks ei tohiks olla dressides. Ka selle nõude rikkumisi oleme fikseerinud mullu ja seda üheksal korral, mis tegelikult näitab, et Tallinna taksojuhid on üldiselt korrektselt riides,“ sõnas Mutli.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.