Metsatööstuse Liidu hinnangul tuleks meie teedele lubada senisest raskemaid puiduveokeid, et parandada puidufirmade konkurentsivõimet ja säilitada töökohti.
Maanteeamet raskeveokite täismassi suurendamist ei poolda, sest meie teed ja sillad pole selleks ette nähtud, vahendas ERR.
Praeguse raiemahu korral võimaldaks täismassipiirangu tõstmine metsatööstussektoris transpordi arvelt kokku 500 miljonit krooni aastas.
"Me oleme siin koos metsatööstusliiduga algatamas ühte uuringut, et veelkord see küsimus läbi vaadata. Ei ole võimalik siin teha suvalist otsust, küsimuses on ikkagi meie teede kvaliteet, teede ohutus lubamaks sinna raskemaid veokeid," selgitas majandusminister Juhan Parts.
Maanteeameti hinnangul meie põhimaanteed ja sillad veelgi raskemate veokite all vastu ei peaks.
"Kuna kattega teed on arvestatud liiklemiseks täismassiga kuni 40 tonni, siis hoolimata sellest, missugune on seal teljekoormus, 60-tonnise täismassiga veokid kiirendavad tee lagunemist," märkis Põhja regionaalse maanteeameti direktori asetäitja Aivo Salum.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.