Prantsusmaa ja Inglismaa vahelise tunneli operaatori Channel Tunnel tulud kukkusid eelmisel aastal 95, kuna septembri tulekahju tõttu langes neljanda kvartali käive 31%.
Siiski aasta lõpus tunneli liiklus natuke kasvas, peale nelja aastast langust, kirjutas Financial Times.
Firma juht Jacques Gounon, peab langust väga väikeseks. „Eduka ärimudeli tõttu on meil parim transport Inglise kanali ületamiseks,“ lisas ta.
Firma käive eelmisel aastal oli 704 miljonit eurot (10 mld krooni), 2007. aastal oli see 775 mln eurot (12 mld krooni).
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.