Firma Latvijas dzelzcelš ja selle tütarettevõtted vedasid mullu Läti raudteel rekordkoguse kaupa, 56,06 miljonit tonni. Kasvu üheks põhjuseks peetakse Eesti ja Venemaa viletsaid suhteid.
Kasv 2007. aastaga võrreldes 7,5%, mil firma vedas 52,16 miljonit tonni.
2008. aasta oli ettevõtte kogu tegutsemisajaloo parim. Kõige rohkem veeti naftatooteid ja vedelaid petrooleum tooteid, 19,4 miljonit tonni, mida on 0,8% rohkem võrreldes 2007. aastaga, kirjutas BizNews.lv.
Lätlased põhjendavad kaubavoogude kasvu Eesti ja Venemaa erimeelsustega. 2007. aasta aprillis liigutati pronkssõdurit ja Venemaa suunas oma kaubavood Eestist mööda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Firma LDz Cargo usub, et 2009. aastal ei suudeta mullust tulemust korrata ja pessimistliku stsenaariumi kohaselt vähenevad mahud 10% või isegi rohkem. Seda põhjendatakse maailma majanduskriisiga ja Venemaa mahtude kahanemisega.
Seotud lood
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.