Tänavu on Somaalia rannikuvetes tegutsevad piraadid kaaperdanud rekordilise arvu laevu ning uut aastat tuleb piraatide küüsis olles vastu võtta ligi 300 meremehel.
Sel teisipäeval avalikustatud Morskoi Bulletani- Sovfrakti andmetel on Somaalia piraadid tänavu kaaperdanud 38 laeva, vahendas postimees.ee.
Aasta jooksul on lunaraha maksnud 15 aluse omanikud ja kaks laeva vabastasid piraadid ise. Praegu on piraatide käes 17 alust ja kaks jahti. Ligi 300 meremeest, kelle seas on ka 13 Venemaa kodanikku, peavad uut aastat vastu võtma pantvangis olles.
Seotud lood
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.