• 29.12.08, 13:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lümanda vald tahab sadamat

Lümanda vald kavandab lähiaastatel valla esimese paadisadama rajamist.
“Praegu pole Lümanda vallal ühetegi korralikku sadamat ja me töötame selle kallal, et vald ikkagi ühe merelemineku koha saaks,” ütles Oma Saarele Lümanda valla arendusspetsialist Katrin Trumann. “Siis ei peaks kohalikud kalamehed paati auto järel edasi-tagasi vedama.”
Lümanda valla arengukavas ja üldplaneeringus on võimalike sadamakohtadena välja pakutud kolm perspektiivikamat, millest üks asub Karala külas ja teised kaks Atla külas.
Selgitamaks välja, milline kolmest sadamakohast on sadama väljaarendamiseks kõige sobilikum, kuulutas vald välja hanke, et viia läbi sügavusuuringud ja hinnata sadamate võimalikku mõju keskkonnale. Katrin Trumanni hinnangul võiks sadam valmis olla juba kolme aasta pärast.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.12.25, 12:53
Teemaksumuudatused Euroopas, mida veofirmad teadma peaksid
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele