Samal ajal kui ÜRO julgeolekunõukogu andis loa mereröövleid maal jälitada, ärandasid somaallased neli laeva.
Keeniast teatati, et kaaperdatud on Indoneesia puksiir, Türgi kaubalaev, Hiina kalalaev ja jaht, vahendas Reuters.
Eile võeti 15 poolthäälega vastu resolutsioon, mis lubab mereröövleid püüda ka Somaalia pinnal ja õhuruumis.
Keenias tegutsev East African Seafarers Assistance esindaja Andrew Mwangura täpsustas, et 40 meeskonnaliikmega Hiina kalalaev Zhenhua-4 ja jaht, kus viibis kaks inimest võeti üle Jeemeni lähistel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kaaperdati ka Indoneesia puksiirlaev, mida kasutas Prantsuse naftakompanii Total ja 100meetrine Istanbulis tegutseva firma kaubalaev.
Seotud lood
Distantsi hoidev püsikiirusehoidja on Saksamaa kiirteel seatud 140 km/h peale, noored motohuvilised sisustavad oma aega nutitelefonides ning kahetonnises järelhaagises veerevad kaasa krossitsiklid koos vajaliku varustusega. Õige pea on Prantsusmaal, Romagnes algamas juuniorite motokrossi maailmameistrivõistlused.