Pärnu maakohus mõistis reedel tingimisi vangi Sergei Rõtikovi (53), kes kasutas kelmuseks skeemi, mille kohaselt lubas organiseerida Venemaale müümiseks soodsalt Eestist toodud busse, mis ostjateni ei jõudnud.
Pärnus elav mees nõudis bussi soovijailt ettemaksu ja tollivormistusteks kuluvat raha, mille kulutas enda tarbeks, ütles Pärnu ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja, kirjutas Pärnu Postimees.
Bussid, mida mees kannatanutele lubas, kas ei olnud müügiks või ei olnud neid üldse olemas. Kokku oli tegemist kuue erineva episoodiga ja kuue bussi müügilubadustega.
Karistuseks määrati mehele kolm aastat vangistust tingimisi kolmeaastase katseajaga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.