Venemaa raudtee monopol näeb ühisfirmasid naaberriikide ettevõtetega geopoliitiliste mõjutamisinstrumentidena, ütles firma juht Vladimir Jakunin.
Venemaa raudtee ühisfirmad Euraasias muuhulgas konteinerterminali ehitamine Põhja-Koreasse mängisid tema sõnul geopoliitikas positiivset rolli, vahendas Bloomberg Moskva ümarlauas öeldut.
Vene raudtee teatas juulis, et nad sõlmivad veel partnersuhteid, et ühendada Aasiat Euroopaga ja Lähis-Idaga.
Moskva peab läbirääkimisi Iraani ja Aserbaidžaaniga, et ehitada 4500 kilomeetri pikkune Venemaal Peterburgi ja Pärsi lahe Bendar Abbasi sadamat ühendav raudtee.
Seotud lood
Kujutagem ette ühe ettevõtte keskastmejuhti, kes peab nädala lõpus kaitsma oma aasta plaane. See vajab paaritunnist keskendumist ja asi saaks tehtud. Pärast hommikukohvi otsustab ta enne veel „kiirelt“ uudiseid sirvida ja meilid üle vaadata.