4. detsember 2007
Jaga lugu:

Politsei kontrollib talverehvide kasutamist

Kolmapäeval, 5. detsembril korraldab Põhja Politseiprefektuur koostöös MTÜ Eesti Rehviliiduga Tallinnas politseioperatsiooni, et kontrollida talverehvide kasutamist.

Põhja Politseiprefektuuri liiklusjärelevalveosakonna juhtivkonstaabel Tarmo Roossaare sõnul nõuavad talverehvide kasutamist nii teeolud kui ka seadus, teatas politsei. “Nõuetele mittevastavate rehvide kasutamine paneb ohtu kõik liiklejad. Politseioperatsiooni eesmärk on kontrollida, et juhid on sellest aru saanud ja autodel on korralikud talverehvid,” lausus Roossaar. “Loodan, et operatsiooni tulemused näitavad, et sõidukitel on rehvid vahetatud ja kedagi karistada pole vaja,” lisas juhtivkonstaabel.

Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme sõnas, et rehvide kontrollimine on oluline liiklusohutuse tagamisel ning liidul on hea meel teha turvalisuse tõstmise nimel Põhja Politseiprefektuuriga koostööd. Eelmisel nädalal andis rehviliit politseile üle ka 20 rehvimustri sügavuse mõõtjat, mis on tänaseks jagatud politseiprefektuuride vahel, eesmärgiga tõsta liiklejate turvalisust üle Eesti.

Talverehvide kasutamine sõiduautol ja veoautol, mille registrimass ei ületa 3,5 tonni, on kohustuslik alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Samuti tuleb talverehve kasutada haagisel, mille registrimass on üle 0,75 tonni, kuid ei ületa 3,5 tonni. Talverehvi mustri jääksügavus peab olema vähemalt 3 millimeetrit. Nõuetele mittevastavate rehvide kasutamist võib karistada kuni 3000 kroonise rahatrahviga.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee