22. november 2007
Jaga lugu:

Pärnu bussijuhid: streik halvab elu maal

11. detsembril algava bussijuhtide tähtajatu streigiga otsustasid liituda ka Saaremaa ja Pärnu bussijuhid, kelle sõnul halvab tööseisak elu maal.

Streigiotsus oli üksmeelne, erapooletuks jäid vaid kaks Pärnu dispetšerit, teatas Transpordi Ametiühing.

Pärnu bussijuhid rõhutasid, et tähtajatu streik ühistranspordis pole naljaasi. "Linnades saab käia ka jala, aga maapiirkondades jäävad ilmselt tühjaks koolid, tööpostile ei pääse paljud arstid ja poemüüjad," kirjeldasid koosolekul osalenud mehed.

Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson kinnitas usku, et väga intensiivsete läbirääkimistega võib õnnestuda enne streiki kokkuleppele jõuda.

Streik valmistatakse ette siiski täies mahus. Ametiühingu streigikomitee juhi Aare Kübarsepa sõnul võib lõpptulemus olla väga sarnane praegu Prantsusmaal toimuvaga.

Transpordi Ametiühing taotleb streigiga transporditöötajatele üle-eestilise kollektiivleppe sõlmimist, mis kehtestab transpordisektori alampalgaks põhilistel ametialadel 45.40 krooni tunnis.

Varem on streigis osalemisest teatanud Tartu, Viljandi, Kohtla-Järve, Rakvere ja Haapsalu bussijuhid. Streigikoosolekud on tulemas ka kõigis teistes maakonnakeskustes.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee