8. märts 2007
Jaga lugu:

Tallinna lennujaamamaksud Ryanairile liiga kõrged

Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel otsustas Iiri lennukompanii Ryanair mitte kirjutada alla kavatsuste protokollile nagu algselt plaanitud, kuna tahab veelkord kõrgete lennujaama maksude üle läbi rääkida.

Kavatsuste protokolli, mis on põhimõtteliselt nagu eelleping Ryanairi Eestisse tulekuks, oleksid osapoole pidanud allkirjastama juba esmaspäeval, kuid lennukompanii esindaja haigestumine lükkas selle edasi. Täna teatas aga Edgar Savisaare juhitava majandusministeeriumi pressiesindaja Anu Mõistlik, et Ryanair protokollile oma allkirja andnud pole. Põhjuseks liiga kõrged lennujaamamaksud.

Siiani on ministeerium olnud seisukohal, et makse alandama ei hakata. „Jah, oleme endiselt seisukohal, et me ei saa teha hinnaerisusi firmade lõikes, küll aga võib teha erisusi igale firmale pakutavate teenuste hulgas,” sõnas Mõistlik.

Küsimusele, mis teenustest jutt, selgitas Mõistlik, et lennujaam pakub lennufirmadele erinevaid teenuseid, mis kõik maksavad, kuid firma võib otsustada mõnest teenusest loobuda ja teenustasude summa langeb. “Näiteks võib loobuda lennukisse mineku sillast ehk reisijate tunnelist, mis viib otse lennukisse, ja valida variandi, et reisijad lähevad ise lennukini ja sisenevad treppi pidi,” tõi pressiesindaja näiteks.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee