• 13.10.06, 09:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kasutatud autode müük läks igasügisesse langusse

Numbrid on aasta-aastalt näidanud, et kasutatud autode turg läheb hilissügisel kerge languse teele. See tähendab aga seda, et kes sel aastal soovib oma kasutatud sõidukist mõistliku hinnaga vabaneda, peaks seda nüüd ja kohe tegema, kirjutas Äripäev.
Info-Auto turundusdirektori Tiit Lillipuu sõnul läks neil tavapärasest hulgast kasutatud sõiduvahenditest septembris kaubaks ainult pool ja nõudlus on jätkuvalt raugenud ka oktoobri esimeste nädalate jooksul.
Seda, et autost vabaneda ei ole võimalik või tuleb selleks kõvasti hinda langetada, ei karda Hannes Luht Auto Tupikust. Luhti sõnul on turul siiski nii, et kui auto on korras ja selle eest küsitakse mõistlikku hinda, saab auto ka müüdud ja seda igal ajal.
Priit Maanurm A2 Autoweltist nimetab, et kasutatud autode nagu ka uute müügi tippaeg on loomulikult kevad ja suvi. Müük hakkab vähenema septembrist ning madalhooajaks võibki nimetada septembrit, oktoobrit ja novembrit, detsember on aga alati kõrgem. Maanurme arvates on kasutatud autode ostjad reaalsema mõtlemisega ehk lasevad autol esmase suure hinnakukkumise ära teha ja siis lähevad ostma. Kallimate autode puhul on vähem kui aasta pärast 50% kukkumine täiesti tavaline.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tiit Lillipuu sõnul eelistavad tarbijagrupid, kes varematel aastatel on vaadanud pigem vähepruugitud sõidukite poole - üliõpilased, noored pered, pensioniikka jõudnud, maainimesed -, soetada endale päris uue auto. Lillipuu sõnul on mõttevahetustest klientidega jäänud kõlama see, et väärtustama on õpitud aega.
Ta ei julgeks siiski praegusele kasutatud autode müügilangusele väga pikka iga prognoosida. Alati on neid, kes vajavad odavamat alternatiivi või keelduvad põhimõtteliselt "uue auto lõhna" eest maksmast.
Lillipuu sõnul tuleb mõningaid lühiajalisi võnkeid küll ette, näiteks kasutatud autode teatavat hinnalangust aasta alguskuudel.
Seda saab aga seletada asjaoluga, et ettelööv uus aastanumber teeb iga auto samuti aasta võrra vanemaks, mistõttu on pruugitud autode müüjad lahkelt valmis platsidele jäänud sõidukeid väiksema müügikattega käest andma. Tähtis, et saaks kapitali seismajäämisega ähvardava kauba alt vabastada, uutele ruumi ja valmistuda igakevadiseks müügipaanikaks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 13:57
Raben Eesti logistikateenused vastavad kohalikele vajadustele, aga Euroopa mõõtkavas
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.

Hetkel kuum

Gunvor Groupi terminal Rotterdamis, millele pakub logistikateenuseid Eestis tegutsev ning siinses veondus- ja laondussektori parimat palka maksev AS Gunvor Services.
TOP
  • 14.10.25, 15:57
Palga TOP: veondus- ja laondussektori esikolmikus palk üle 6000 euro
BLS avas oma logistikakeskuse laienduse Harjumaal 2022. aastal ja investeeris sellesse 6,5 miljonit eurot.
Uudised
  • 09.10.25, 12:13
Järjekordne BLSi juhatuse liige lahkus ametist
BLS on kümme aastat järjest kahjumit saanud
Girteka transpordibaas Sadys Poznańi lähedal on üks ettevõtte suurimaid ja kaasaegsemaid rajatisi, mida plaanitakse jõuliselt veelgi arendada.
Uudised
  • 08.10.25, 17:09
Girteka vallutab Poolat: eesmärk viiekordistada ekspedeerimisäri ning soetada kuni 8000 sõidukit
Elektriveokite kasutuselevõtt peab toimuma tavapärastes konkurentsitingimustes, mitte kohustuste ja trahvide saatel, leiavad organisatsioonid oma ühisavalduses.
Uudised
  • 14.10.25, 13:32
Logistikasektor protestib nullheitega veokite ostukohustuse vastu: keegi ei osta veokit, mis viib pankrotti:
Shanghai sadam.
Uudised
  • 13.10.25, 13:27
Hiina vastas USAle: mitmed laevad pöördusid nädalavahetusel tagasi
Sadamatasud kasvavad ka USA börsil noteeritud mitteameerika päritolu laevandusfirmadele
Laev antakse uuele omanikule üle oktoobris.
Uudised
  • 14.10.25, 11:30
Tallink müüs kaubalaeva Sailor oma konkurendile
Kriisilogistika päeval juttu juhtinud Autoettevõtete Liidu tegevjuhi Kersten Kattai sõnul sai ta küll paljudele küsimustele vastused, kuid mitte päris kõikidele. Mis tähendab, et samalaadne üritus tuleks muuta traditsiooniks.
Uudised
  • 13.10.25, 11:51
Galerii: “Kriisilogistika päev 2025
Olulisim küsimus: miks pole logistikaettevõtted ETO nimekirjas?
Aasta logistikateo finalistid eelmisel logistika aastakonverentsi. Toona tuli võitjaks Eesti Post om Kaunase logistikakeskusega.
Uudised
  • 10.10.25, 12:55
Juba 24. korda: “Aasta logistikategu 2025” ootab kandidaate!
Kandideeri ise või anna teada ägedast logistikateost: kandidaate saab esitada oktoobri lõpuni!

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele