Autotranspordi TOPi esikolmik on kõik ühel meelel, et eelmise aasta edu taga oli põhiliselt soodsam kütus. Esikoha omanik, riigisisest ja rahvusvahelist transpordilahendust osutava AloneWolfi juhatuse liige ja omanik Andrus Laul tõdeb, et sel aastal ollakse paraku tagasi harjumuspärases rütmis ning erinevad surved on taastunud ja tugevamad kui kunagi varem.
- Sel suvel katsetas AloneWolf koos Transpordiameti ja Schenkeriga pikki autoronge Eesti teedel. Foto: Kaspar Pokk
„2020. aasta oli AloneWolfile väga edukas, isegi rekordiline. Suur kummardus nii meie kaugsõidu autojuhtidele AloneWolfis, kui Eesti sisestele vedudele keskendunud tütarettevõtte StoneWolfi meeskonnale. Pean ütlema, et pole sellist ühte kindlat asja, mis edu tõi. Pigem osutusid õigeks erinevad meeskonna ja kliendisuhete suunal tehtud tegevused, millesse olime pikaajaliselt ja meelekindlalt panustanud,” räägib Andrus Laul.
Seotud lood
Pingereas kokku ligi 240 sektori ettevõtet
Mulluste majandustulemuste põhjal olid veonduses ja laonduses kõrgeimad brutopalgad merendussektoris, mis hõivasid koguni tabeli viis kõrgeimat kohta. Esikohale tõusis sedapuhku jäälõhkuja Botnica meeskond, ehk Tallinna Sadama tütarettevõte TS Shipping.
Kullerteenuste äri on koroonaajastu üks edulugusid. Kui suur oli aga aastal 2020 kullerfirmade lisandväärtus ühe töötaja kohta? Selgub, et nii mõnegi sektoriga võrreldes oli see üsna hea, kuid näiteks tarkvaraettevõtete ja isegi eskpedeerijate tasemest jäävad parimad kaugele maha.
Vaatame, millised veonduse ja laonduse sektori ettevõtted maksid tänavu 1. kvartalis oma töötajaile kõige rohkem palka. Äripäeva Infopank on pannud kokku värsked tulemused ettevõtetest, kus töötab vähemalt viis inimest, ja pannud nad ritta suurima keskmise brutokuupalga järgi. Esikohal olevas ettevõttes makstakse üle 5000 euro.
Äripäev kaardistas Eesti suurettevõtete juhatuse ja nõukogu liikmete ärisuhete võrgustiku ning reastas selle põhjal laialdase mõjuga äriliidrid. Logistikauudised toob välja 100 mõjukamat transpordi ja logistikaga seotud juhti.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.