(Sisuturundus) CM: TNT kogemus: parimad tulemused sünnivad, kui tööl on hea olla

65 000 töötajaga kiirtranspordikontserni TNT ettevõtteid  on tunnustatud hea personalipoliitika ning töötajasõbralikkuse eest. TNT Express Worldwide Eesti personali- ja kvaliteedispetsialist Anni Paves räägib, kuidas innustada töötajaid, suurendada pühendumist ning näidata, et neist hoolitakse.

Iga uus töötaja läbib TNTsse tööle tulles põhjaliku, nädal kuni kaks, kestva sissejuhatava koolitusprogrammi. See tagab, et inimesel on tulevasest tööst ja töökohast reaalne ettekujutus, vajalikud oskused ja teadmised ning talle saavad selgeks TNT vaated ja eesmärgid. Sissejuhatava koolitusprogrammi kestel kohtub uus töötaja osakondade juhtide ja erinevate spetsialistidega, samuti saab uus inimene sisseelamise perioodiks tugiisiku, kes toetab tööülesannete õppimisel ja aitab otsida vastused tekkivatele küsimustele. Muide, ühe päeva sõidab uus töötaja kaasa ka TNT kulleriga, et näha, mida kujutab endast firma põhitegevus.

Iga töötaja koostab koos oma juhiga igaks aastaks isikliku arengu plaani. Võimaldame töötajatele lisaks tööalase tulemusega seotud koolitustele ka enesearengu seisukohast põnevaid proovilepanekuid. Näiteks keskendutakse 2014. aastal spetsialistide isikliku arengu koolitusprogrammis üldiste kompetentside arendamisele ja töötaja personaalsele kasvule. Selline isikliku arengu programm avaldab positiivset mõju töötaja saavutustele nii tööl kui ka eraelus.

Alates sellest aastast läbivad kõik TNT grupi esmatasandijuhid üle maailma Orange Leadership koolitusprogrammi – et kõik TNT juhid käituksid kooskõlas meie põhiväärtustega ja oskaksid neid läbi oma tegevuse meeskondadeni viia. See kohustuslik koolitusprogramm, mis kätkeb endas nii juhtimise ja leadership’i põhitõdesid, erinevaid juhtimisstiile ja -tehnikaid, juhi rolli, meeskonnaarenduse tõdesid ning enesejuhtimist, hoiab organisatsiooni juhtimissüsteemi ühtses raamistikus. Nii tugevdame ja parendame meie äri läbi inimeste! Baltikumi team-leader’id osalesid neljapäevasel Leadership-koolitusprogrammil ka eelmisel aastal – peame esmatasandi juhtide arengut väga oluliseks. Teeme ühiseid koolitusprogramme ka Eesti, Läti ja Leedu juhtkonnale.

Rahvusvaheline õppimiskeskkond Baltikumi ühistes koolitusprojektides on  eriti väärtuslik kogemuste jagamise ning isiklike kontaktide ja heade töösuhete loomise mõttes – suhtleme väga tihedalt oma Läti ja Leedu kolleegidega telefoni teel, videokonverentsidel, silmast silma ja meilisüsteemi chatroom’i kaudu. Lisaks arendab mõnepäevane inglisekeelne keskkond väga hästi keeleoskust ning annab laiema pildi TNT tegevusest üldiselt.

Pöörame TNTs töötajate koolitamisele ja pidevale kvalifikatsiooni tõstmisele suurt tähelepanu. Esmalt kindlustame, et töötajatel on vajalikud oskused ja teadmised oma igapäevatöö tegemiseks, seejärel keskendume isiklikule arengule. Isikliku arengu plaanide ja läbi erinevate koolitusprogrammide loomegi keskkonna, kus igaüks saab areneda.

Töötajate hoidmine ja motiveerimine
TNT hoolib oma inimestest ja tahab seda näidata. Soovime aidata kõikidel töötajatel kasvada ja anda neile inspiratsiooni. Seejuures oleme arvamusel, et töö ja rõõm peavad käima käsikäes, sest just nii sünnib parim tulemus.

Üle aasta või kahe korraldame oma töötajatele Minu TNT Päeva, mil läheme kõik koos töökeskkonnast välja teeme midagi tavapäratut. Eelmisel sügisel pidid meeskonnad sellel päeval professionaalsete filmioperaatorite abiga valmis tegema filmid ettevõtte väärtustest. Ühest küljest oli tegu kindlasti lõbusa ja omapärase ühistegevusega, teisalt saime teada, kuidas saavad meie inimesed aru ettevõtte põhiväärtustest. Tahame, et  saaksime asjadest ühtemoodi aru ja teeksime asju ühtemoodi. Filmiväntamisele järgnes ka õhtune osa, kus jagati parima filmi, nais- ja meesnäitleja ning kõrvalosade auhindu. Tuli välja, et meie meeskonnas on väga palju loomingulisi inimesi ja tõelisi näitlejaid!

Iga meie töötaja teab, mis on tema tööprotsess ja -ülesanded ning kui oluline on tema tegevus ettevõtte heaks. Samas on meie soov, et õhkkond TNTs oleks positiivne ning töötajatel oleks siin hea olla. Lisaks iga-aastastele traditsioonilistele jõulupidudele ja suvepäevadele teeme oma töötajatele tööpäeva sees pisikesi üllatusi, mis aitavad hetkeks lõõgastuda ning mõjuvad inspireerivalt.
Näiteks selle asemel, et kuumal päeval jäätisest ja rannast unistada, kutsusime suve saabudes meie hoovile jäätiseauto. Sellel aastal peab TNT Eesti oma 20. sünnipäeva – tõime juubeliaastaks kontorisse JukeBoxi. Nii saame sünnipäevadel ja muudel tähistamistel luua peomeeleolu! Samas võib oma lemmiklaule kuulata ka niisama - siis kui tuleb soov. Laulupeo eel kuulasime ilusaid isamaalisi laule. Tähistame alati ka naistepäeva ja isadepäeval meestepäeva, peame meeles töötajate isiklikke sündmuseid. Igaüks võib anda ideid, kuidas muuta tööpäevad mõnusamaks. Parim üllatuste generaator ja teostaja on meie juhtkonna assistent Rio-Steffi Plaaser, kellel ei saa uued mõtted kunagi otsa! Meil on TNTs ka Aitäh-ðokolaadid - kui keegi kolleegidest teeb midagi erakordset ja ületab ootusi, saab oma kaaslase tunnustamiseks teda tänada selle spetsiaalse ðokolaadiga.
Kõik see aga ei tähenda, et me ainult lõbutseksime tööl. Jäätisesöömine, mõnus muusikapala või naistepäeva üllatus võib võtta aega umbes 10 minutit, kuid annab positiivse annuse muidu nii tavalisse kiiresse päeva. Meie jaoks on väga tähtis töö ja eraelu tasakaal. Töötajatel on pered ja nii palju lahedaid hobisid, et nende vaba aeg on limiteeritud ja kallis ning seega on hea teha lahedaid asju koos tööpäeva sees.

Tervis ja tööohutus ei tähenda vaid allkirja paberil
Pakume TNTs tööohutuse mõttes oma töötajatele  rohkem, kui seadus nõuab. Teeme igale uuele tööle tulijale tööohutusalase koolituse, et ta oleks kursis meie ettevõtte tööohutusalase tegevuse korraldusega, võimalike ohtude ja ohutusnõuetega.

Tuletame oma töötajatele meelde, et nad ei unustaks kiiretel ja intensiivsetel tööpäevadel puhkepause pidada ja silmi puhata – peab võtma aega, et selga sirutada ja aknast lennukeid vaadata. Ja vaade on meil tõesti suurepärane! Igal juhul üritame nii, et töö saaks tehtud töö ajal. Tõtt-öelda tunneme südamest rõõmu, kui tööpäeva lõpuks on maja tühi ning inimesed üle ei tööta. Kes sooviks oma ridadesse väsinud ja stressis töötajaid?

Igal sügisel teeme töötajate tervisenädala või tervisekuu, mille jooksul toimuvad tervisele suunatud üritused. Eelmisel sügisel oli egiidiks toit ja liikumine ning kutsusime kohale toitumisnõustaja ja personaaltreeneri, kes rääkisid lahti toitumise ABC, andsid nõu, kuidas alustada treeninguid, kuidas toit ja trenn kokku panna ning panid inimestele südamele, et enda eest hoolitsemine on oluline. Muide, see toimis hästi – joogivee tarbimine tõusis sellise hooga, et veeklaasidest tuli köögis puudu! Sellel sügisel plaanime üheskoos SEB Tallinna Maratonil osaleda – tõsi küll, tõenäoliselt ikka lühematel distantsidel. Töötajad harrastavaid väga erinevaid lahedaid spordialasid, aga kogemus näitab, et ühiselt ja jätkusuutlikult seob inimesi midagi harilikumat nagu kõnd, jooks või suusatamine.
Töötajate tervisele mõeldes ja ringihiilivaid haiguseid silmas pidades leiab TNT köögist alati vitamiine mee, sidruni ja ingveri näol, mis on kõigile tarbimiseks. Meie 51 töötajat söövad kamba peale päevas ära terve purgi mett!

Ühine sotsiaalne tegevus ergutab kogu meeskonda
Algava aasta eesmärke tutvustades räägime alati lisaks oodatavatele käibe- ja  kasuminumbritele ning investeeringuplaanidele ka keskkonnaalasest ja sotsiaalsest projektist. Ühelt poolt on selle mõtteks panustada ühiskonda kui tööandja ja vastustuse võtnud ettevõte, teiselt poolt aga pakkuda oma töötajatele veel mingit lisaväärtust peale selle, et nad teevad huvitavat ja arendavat tööd.

Igal aastal panustame reaalsete tegevustega, et üheskoos head teha. Viimasel kahel aastal oleme õla alla pannud MTÜ Igale lapsele Pere tegevusele, soovides neid aidata nende ilusa ja tähtsa missiooni elluviimisel:  vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsele ja noorele turvalise ning püsiva perekonnas hooldamise tagamine. See pole spontaanne abistamine kord aastas jõulude ajal, vaid TNT toetab mittetulundusühingu seljatagust aastaringselt, abistades neid pakkide transpordiga Eestis ja Euroopas, kogudes hooldusperedele riideid, majapidamistarbeid, rahalist toetust ning tehes vabatahtlikku tööd laste heaks. Tänavu 1. juunil osales meie vabatahtlike meeskond Paides suurel perepäeval „Laps vajab perekonda“, korraldades TNT telgis lastele lahedaid mänge ja käelisi tegevusi.

Lisaks teistele lastele mõtleme ka meie töötajate laste peale. Muide, 2013. aasta oli meil TNT-s tõeline lasteaasta  - meie töötajatel sai kokku 100 last. Lastega koos käisime eelmisel sügisel ekskursioonil Tallinna Lennujaamas ning selle suve alguses Energia Avastuskeskuses. TNT laste jõulupeod on väga populaarsed ja olulised sündmused.

Keskkonnaalaselt oleme üheskoos istutanud puid ja osalenud „Teeme Ära!“ talgutel. Sel aastal keskendusime keskkonnasõbraliku käitumise alase teadlikkuse tõstmisele – käisime uurimas Eesti Pandipakendi tegevust ning saime nii mõndagi uut ja põnevat teada.

Töö meie valdkonnas tähendab kiirust ja intensiivset tegutsemist. Me ei saa mõelda aastates, vaid peame mõtlema kuudes ja nädalates. Ühele projektile järgneb teine, teisele kolmas... Ületöötamise ja rutiini vastu aitab toetav ja särasilmne kollektiiv, hooliv ettevõte ning personaalne suhtlus.

Loe meie tegemiste kohta lisaks TNT blogist:  http://www.tnt.ee/blog

 

 

 

Content Marketing (CM) ehk sisuturundus on moodne trend kogu maailmas, mille läbi ettevõtted tutvustavad oma parimaid kogemusi, tooteid ja teenuseid. CM artikkel lähtub alati artikli eest tasunud kliendi huvidest ning seal sisalduva info tõesuse eest vastutab klient.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Logistikauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

=
=
=
=
Transpordiliik:
Kui kaup on pakitud alustele, täitke ära aluste lahtrid. Kui kaup ei ole pakitud alustele, täitke ära kauba kirjelduse lahtrid.
Mahukaalu arvutamisel on võetud aluseks:
Autotranspordis 1 m³ = 333 kg.
Lennutranspordis 1 m³ = 167 kg.
Mahukaal: kg
Maht:

NASDAQ OMX Tallinna, Riia ja Vilniuse börsiinfo 15 minutilise viivitusega.

Valuuta Tähis Kurss +/- %
Austraalia dollar AUD 1,59 0.0819931
Brasiilia reaal BRL 4,22 -0.1965102
Bulgaaria leev BGN 1,95 -0.0102312
Filipiinide peeso PHP 59,07 -0.2179164
Hiina jüaan CNY 7,65 0.032678
Hongkongi dollar HKD 8,86 -0.1329712
Horvaatia kuna HRK 7,41 -0.018888
Iisraeli seekel ILS 4,09 0.0611441
India ruupia INR 80,84 0.168515
Indoneesia ruupia IDR 15949,95 0.0001254
Islandi kroon ISK 135,67 -0.0073703
Jaapani jeen JPY 124,98 -0.0719597
Kanada dollar CAD 1,50 -0.0066796
LAV rand ZAR 15,97 0.0883758
Lõuna-Korea vonn KRW 1273,85 0.1249745
Malaysia ringgit MYR 4,62 -0.0454831
Mehhiko peeso MXN 21,77 0.0657323
Norra kroon NOK 9,73 -0.0595874
Poola slott PLN 4,33 -0.009243
Rootsi kroon SEK 10,46 -0.0057347
Rumeenia leu RON 4,74 -0.044286
Singapuri dollar SGD 1,53 -0.0717173
Suurbritannia nael GBP 0,88 0.0457247
Šveitsi frank CHF 1,14 -0.0264224
Taani kroon DKK 7,46 -0.0227891
Tai baht THB 35,28 -0.0136051
Tšehhi kroon CZK 25,71 -0.0038894
Türgi liir TRY 5,99 -0.0934159
Ukraina grivna UAH 30,57 -0.14178
Ungari forint HUF 317,66 0.0062964
USA dollar USD 1,13 -0.1326612
Uus-Meremaa dollar NZD 1,65 0.090865
Valgevene rubla BYN 2,44 -0.0697522
Vene rubla RUB 74,82 -0.0451577

Valdkonna töökuulutused