Lahendus transpordisektori dekarboniseerimiseks on Euroopa Komisjoni poolt välja pakutud, aga iseasi on see, kuidas ja mil viisil me seda võimalust kasutame, kirjutab Eesti gaasiliidu juht Heiko Heitur Äripäeva arvamusküljel.
Eesti gaasiliidu juht Heiko Heitur
  • Eesti gaasiliidu juht Heiko Heitur
  • Foto: Raul Mee
Alates 1. juulist hakkas kehtima uus versioon taastuvenergia direktiivist. See on märgilise tähtsusega dokument, mis hindab ümber seniseid arusaamu ning muudab kehtivat õigusruumi ja praktikat. Näiteks kui varasemalt on puidu biomassi peetud süsinikuneutraalseks, siis nüüd enam mitte. Samuti soositakse lokaalset energiatootmist, mis vähendab oluliselt CO2-heidet.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:58
Kaugloetavad tahhograafiandmed tõhustavad oluliselt logistikaettevõtete tööd
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele