Autor: Logistikauudised.ee • 2. märts 2022

Täna väljub viimane buss Lvivi, Ukrainas viibivatel eestlastel võimalus koju naasta

Välisministeeriumile teadaolevalt on Ukrainast lahkunud ning Eesti poole teel või juba Eestis kokku üle saja Eesti kodaniku. Täna väljub Lvivi suunas viimane buss, millega on võimalik ülejäänud sõjalõksus olevatel eestlastel koju naasta.
Venemaa sõda Ukraina vastu on jätnud Ukrainasse lõksu veel 44 Eesti kodanikku, kellel on viimane võimalus koju pääseda.
Autor: Andras Kralla

Välisministeeriumile teadaolevalt on hetkel Ukrainas veel 66 Eesti kodanikku. Nendest 22 on teatanud, et jäävad hetkel riiki. Ukrainas viibivad ka mitmed Eesti ajakirjanikud. 44 inimest soovib aga riigist lahkuda. Paljud nendest on juba rongidega teel Ukraina läänepiiri suunas. Ukrainast üle piiri naaberriikidesse saanute arv suureneb iga päevaga.

Välisministeerium teavitab inimesi operatiivselt erinevatest lahkumisvõimalustest nii tekstisõnumi, e-posti kui ka telefoni teel. Palume, et kõik Eesti kodanikud, kes on Ukrainas ja soovivad lahkuda, annaksid võimaluse korral sellest välisministeeriumile teada ja jälgiksid pidevalt oma e-kirju ja kõnesid. Olukord on ebakindel ja lahkumisvõimalused tekivad ja muutuvad väga kiirelt, mistõttu ei ole võimalik infot pikalt ette anda.

Täna alustab Lvivi poole sõitu viimane buss, mis võtab peale ka Eesti kodanikke. Buss on organiseeritud sinna Läti välisministeeriumi poolt ning me teeme nendega koostööd. Täna jõuab buss meie inimestega Riiga ning seal on neil Eestist vastas kaks bussi, mille on sinna organiseerinud nende lähedased. Rongide graafikud on leitavad siin.

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palutakse riigist lahkuda esimesel võimalusel ja tagasi pöörduda Eestisse. Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt soovitatakse Ukrainasse reisimist täielikult vältida. "Kui olete sõjaolukorras sellegipoolest otsustanud Ukrainasse sõita, siis pidage silmas, et välisministeeriumi abistamisvõimalused on piiratud," toonitab ministeerium.

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palutakse kindlasti oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel või helistada +372 5301 9999. Palutakse mitte jääda ootama evakuatsiooni, praegusel hetkel on vajalik Eesti kodanikel iseseisvalt riigist lahkuda. Õhuruum on suletud ja kasutada tuleb maismaatransporti suunaga lääne poole. Piiriületuseks soovitatakse kasutada Euroopa Liidu liikmesriike.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077