Eesti korraldab koos Lätiga suure militaarsõidukite hanke
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) kuulutas koostöös Läti kaitseministeeriumiga välja seni suurima militaarvaldkonna sõidukite hanke. Hanke eeldatav maht on ligikaudu 693 miljonit eurot.
Suurhankega ostetavad sõidukid baseeruvad ühe tootja sõidukitel, mis toob endaga kaasa mastaabiefektist tuleneva soodsama hinna ning tulevikus õhema logistilise toetusketi, edastas RKIK.
Logistikaäris on ootused lihtsad – saadetis peab jõudma õigel ajal õigesse kohta. Selle taga on aga tuhanded kilomeetrid, sajad peatused ja töövahendid, mille peale peab saama alati kindel olla. Just seepärast on DHL usaldanud Mercedes-Benzi tarbesõidukeid juba enam kui kümme aastat ning koostöö Vehoga on selle aja jooksul kujunenud oluliseks osaks ettevõtte igapäevasest tööst.